Contactless Tourısm And Hotels

 
SARIYER, Turkey - Feb. 5, 2021 - PRLog -- Turizm sektöründe tesislerde temassız tatiller için yeni girişimler uygulanmaya başlandı. Artık otellerde yaygın olarak kullanılan bir yazılım sayesinde tatilciler otel personeli ile iletişime geçmeden güvenle hizmet alabilmektedir.

Tüm DÜNYA üzerinde güç sahibi olan Covid 19 salgınından en çok etkilenen sektör olan konaklama sektöründe dijital çağ başladı.

Türk yazılımcıların geliştirdiği ve Antalya'da pilot uygulaması yapılan "mobil asistan" uygulaması sayesinde hem tatil öncesi işlemler hızlandırılmış hem de otel içi hizmetlere temassız erişim sağlanmıştır.

Cep telefonlarına indirilen icibot uygulaması ile misafirler, otel personeli ile yüz yüze gelmeden veya iletişime geçmeden tüm alanlar için rezervasyon yapabilir ve özel hizmetler satın alabilirler. Otele gelmeden önce cep telefonlarından check-in işlemlerini tamamlayan misafirlerimiz, dijital komut vererek yerleştirildikleri odanın kapısını dahi açabiliyorlar.

YENİ BİR GELİR KANALI

Pandemi sırasında güvenli ve temassız tatil anlayışının zorunlu hale gelmesi ile birlikte turistlerin dijital hizmetlere ilgisinin arttığını belirten iciboT Satış & Pazarlama Direktörü Bahadır Çakar, sözlerine şöyle devam etti: "Konukların temassız bir tatil deneyimi yaşamalarını sağlıyoruz. Otelden çıkana kadar check-in yaptıkları an. icibot 1 numaralı otel mobil uygulamasıdır. Online check-in işlemlerinin yapılmasını, otel hakkında bilgi toplanmasını ve bir icibot aracılığıyla hangi aktivitelerin mevcut olduğunu öğrenmeyi sağlayan bir teknoloji uyguluyoruz. mobil uygulama, otellerde.

Otellerin misafir ilişkilerini destekleyen ve gelirlerini artıran mobil uygulamalar da turizm sektörüne birçok yeni gelir modeli getirecek. "
End
Email:***@b1.com.tr
Tags:Tourism
Industry:Tourism
Location:Sarıyer - Istanbul - Turkey
Account Email Address Verified     Account Phone Number Verified     Disclaimer     Report AbuseLike PRLog?
9K2K1K
Click to Share