Książka amerykańskiego autora o Auschwitz Survivor jest teraz w języku polskim

 
KRAKOW, Poland - Dec. 2, 2019 - PRLog -- Nagradzana biografia HENRY: From Auschwitz to America (Wydawnictwo Replika 2019) jest teraz dostępna w trzech językach: angielskim, polskim i czeskim. Ta ogólnoświatowa uwaga odzwierciedla szerokie i aktywne zainteresowanie tą historią. Wydanie polskie można zamówić w Book Depozyt na https://www.bookdepository.com. Book Depozyt akceptuje dowolną walutę i oferuje bezpłatną wysyłkę na cały świat.

Zamowienie ksiazki Henry w Polsce mozna zrealizowac:
Wydawnictwo Replika, https://replika.eu/
Lub przez internet od polskich księgarń

Wydanie czeskie można zamówić u dowolnego czeskiego księgarni pod autorką Katrina Shawverová.

Streszczenie
Ta niesamowita prawdziwa historia jest zarówno świadkiem Zagłady oczami polskich, jak i opowieścią o tym, jak Henry Zguda, polski (katolik) pływak, przeżywa obozy koncentracyjne Auschwitz i Buchenwald dzięki swoim sprytu, humoru, szczęścia i przyjaciół. Czasami humorystyczne, zawsze szczere, konto to wypełnia ogromną lukę w historycznych relacjach Polaków podczas II wojny światowej. Historia Henry'ego jest poparta autentycznymi dokumentami i zdjęciami przedrukowanymi w całej książce, w połączeniu z drobiazgowymi badaniami, które obejmują podróż do Polski i Niemiec w 2013 roku.

O autorze
Katrina jest doświadczoną pisarką, mówcą i byłym dziennikarzem. W 2002 roku, pisząc dla gazety „Arizona Republic", poznała Henryka Zgudę, polskiego katolika, który przeżył niemieckie obozy koncentracyjne, i wkrótce zaproponowała napisanie swojej niesamowitej historii. Spędziła wiele lat badając Polskę, II wojnę światową i Holokaust. Odwiedziła Kraków w 2013 roku.

Kongres Polonii Amerykańskiej - oddział w Arizonie przyznał Katrinie Nagrodę Polskiego Dziedzictwa 2018 za „jej wkład w dokumentację cierpień zadanych Polakom podczas Holokaustu". Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles, Kalifornia, poleca tę książkę. Mieszka w Phoenix, Arizona, USA.

ZDJĘCIA DOSTĘPNE NA ŻĄDANIE
Aby uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się z Katrina Shawver pod adresem Katrina@katrinashawver.com. Aby uzyskać więcej informacji o książce, odwiedź KatrinaShawver.com.
End
Email:***@katrinashawver.com Email Verified
Phone:602-492-1232
Tags:Poland
Industry:Publishing
Location:Krakow - Malpolskie - Poland
Subject:Features
Account Email Address Verified     Account Phone Number Verified     Disclaimer     Report AbuseLike PRLog?
9K2K1K
Click to Share