Adaffix, Turkey Yellow Pages İle Artık Türkiye’de

Odüllü mobil uygulaması, yapılan arama meşgul olduğunda veya cevaplanmadığında, arama yapan kişiye aynı bölgedeki benzer firmaları otomatik olarak göstermektedir.
 
 
July 8, 2011 - PRLog -- İstanbul, Viyana  6 Temmuz 2011 – Turkey Yellow Pages ve adaffix bugün, ödüllü ve ücretsiz mobil uyugulaması adaffix’i (www.adaffix.com) Türkiye’de faaliyete geçirdiklerini açıkladı. Uygulama, arama yapan kişiye, telefon numarasını çevirdiği firmaya ulaşamadığında  aynı bölgedeki benzer firmaların kimliğini  telefon ekranında otomatik olarak göstermektedir. Söz konusu alternatif firmaları listelemek üzere adaffix, Türkiye’nin en kapsamlı firma rehberi olan Al Wahda-Express grup şirketlerinden Turkey Yellow Pages’ın (www.yellow.com.tr) veritabanını kullanmaktadır.

“Otomatik Öneri” özelliği arayanın firma ile kolayca iletişime geçmesini sağlamaktadır. Örneğin, bir kişi Ankara’da bir sıhhı tesisatçıyı arıyor ve firma telefona cevap vermiyor ya da telefon meşgul çalıyor. Acil durumlardaki tek seçenek,  sadece “yeniden ara” tuşuna basmak olmamalı. Adaffix saniyeler içinde kullanıcıya, aradığı firmaya ait ek bilgiler ile birlikte aynı bölgedeki diğer sıhhı tesisatçıların bilgilerini de göstermektedir. Bu kişi hemen yeni bir arama yapabilir ve de yeni firmaların iletişim bilgilerini telefon rehberine kolayca kaydedebilir.
“Arayanı Bulma” özelliği, arayanın rehberinde kayıtlı olmayan  bir numaradan gelen çağrıyı Yellow.com.tr firma veritabanında tarayarak arayan numaranın kimliğini tespit eder. Telefon çalarken arayanın kimliği telefonun ekranında görünür. Kullanıcının telefonunda cevaplanmamış bir çağrı varsa, çağrının kimliği ve arama zamanı da görüntülenir. Bir tuşa dokunarak artık kimliğini bildiğiniz cevapsız çağrıyı geri arayabilir, aynı zamanda arayanın adını ve numarasını da rehberinize kaydedebilirsiniz.
Kullanıcı kolaylığı açısından adaffix, uygulamayı akıllı telefonlarda arka planda çalıştırmaya devam etmekte, uygun koşul oluştuğunda ise içeriği telefon ekranında göstermektedir. Uygulamayı indirdikten sonra kullanıcının herhangi bir aksiyon alması gerekmemektedir.
Ek özellikler; çağrı engelleme ve rehber senkronizasyonu ile aradıklarında arkadaşlarınızın gerçek zamanlı fotoğraf ve statüsünü gösteren Facebook bağlantısını içermektedir. Adaffix uygulaması; Symbian S60, Android, BlackBerry RIM veya Windows Mobile işletim sistemli akıllı telefonlarda çalışmaktadır.
Turkey Yellow Pages Genel Müdürü Trevor Nadeau, ortaklıkla ilgili olarak “Aranan firma telefona cevap vermediğinde veritabanımızda yer alan bir firmanın markamız ile birlikte otomatik olarak telefonda görüntülenmesi fikrini sevdik. Adaffix ile yapmış olduğumuz ortaklık, Türkiye’deki potansiyel 63 milyon mobil telefon kullanıcısına gelişmiş akıllı telefon kullanıcı deneyimi sunuyor ve her gün alınan telefon çağrılarının kimliğini tespit etmede kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Ayrıca, adaffix uygulaması, kelime manasıyla da uygulamayı özetleyen “Kim Arıyor?” adıyla Türkçe dilinde de mevcut” dedi.

Adaffix kurucu ve CEO’su Claudia Poepperl ise “Yapılan aramalara gerçek zamanlı içerik eklemek, arama deneyimini yeni bir çağa taşıması açısından telefonla iletişim adına evrimsel bir özelliktir. Adaffix kullanıcılarına Türkiye’deki en kapsamlı firma bilgilerini sunan Yellow.com.tr ile ortaklığa gitmekten mutluluk duymaktayız” dedi.  
Akıllı telefonunuz için adaffix uygulaması indirin: Nokia OVI, Android Market, BlackBerry Appworld ve www.adaffix.com.

# # #

Turkey Yellow Pages Hakkında;
İstanbul merkezli Turkey Yellow Pages, Yellow Pages markalı ürünlerin Türkiye’deki resmi yayıncısıdır. 2007 yılında kurulan Turkey Yellow Pages, kısa sürede Türkiye’nin en kapsamlı firma veritabanı haline gelmiştir. Turkey Yellow Pages, Türkiye’deki firma ve markalara; düşük maliyetli Yellow Pages Rehber Reklamcılığı Ürünleri, Yerel Arama Reklam Çözümleri, Performans Bazlı Pazarlama Çözümleri ve SEM (Arama Motoru Pazarlama) Çözümlerinin yanı sıra dünyanın en büyük harita ve navigasyon platformlarıyla ortaklaşa olarak kapsamlı Haritalandırma ve Navigasyon cihazlarında firma bilgisi yönetimi hizmetleri sunmaktadır. Daha fazla bilgi için www.yellow.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Twitter: twitter.com/yellowcomtr
End
Source:Turkey Yellow Pages
Email:***@yellow.com.tr
Posted By:***@yellow.com.tr Email Verified
Phone:902165385757
Zip:34805
Tags:Mobile Applications, Mobile Local Search, Directory Assistance, Yellow Pages
Industry:Technology, Advertising
Location:Kadikoy - Istanbul - Turkey
Account Email Address Verified     Account Phone Number Verified     Disclaimer     Report AbuseLike PRLog?
9K2K1K
Click to Share