Scam nedir? Ne anlama gelir?

Scam tabiri, internetten para kazandırma vaadiyle kurulan ve dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan siteler için kullanılır. Genellikle paid to click (tıkla-kazan) sitelerde görülür.
By: JoArt
 
 
Spread the Word
Listed Under

Tags:
Scam
Scam Site
Dikkat Edilmesi Gerkenler

Industrys:
Advertising
Business
Internet

March 15, 2011 - PRLog -- Scam tabiri, internetten para kazandırma vaadiyle kurulan ve dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan siteler için kullanılır. Genellikle paid to click (tıkla-kazan) sitelerde görülür.

      Scam siteler tıklama başına para kazanacağınızı vaat eder fakat hesabınızda biriken ücreti istediğinizde paranızı bir türlü göndermezler. Yani resmen “paranızın üstüne” yatarlar. Site böylece reklam yayınlarından aldığı paranın yanı sıra size kazandığınız parayı da göndermeyerek kârını ikiye katlar.

      Üye olduğunuz sitenin scam olup olmadığını anlamak için Google’da küçük bir araştırma yapmanız yetecektir. Özellikle bu tür sitelerde sizi premium üyelik almaya, para harcamaya teşvik ederler. Scam site, daha hiç ödeme yapmadan sizin ödeme yapmanızı ister. Bunun yanı sıra scam sitelerde forum bulunmaz. Üye olacağınız sitede forum olup olmadığına dikkat edin. Zira forum varsa sitenin güvenilir olduğunun göstergelerinden birisidir.

      Şu sıralar çokça rastlanan durumlardan biri de scam sitelerin yayınladığı ödeme kanıtlarıdır. “Payment Proofs” adı altında yaptıkları ödemeleri, tarihlerini ve kullanıcı isimlerini yayınlıyorlar. Bu sizi asla yanıltmasın çünkü bu dolandırıcıların başvurduğu yeni bir yöntem. Sitede hem forum bulunmuyor, hem de sitenin adını Google’da arattığınızda ödeme limitini çoktan aşmış fakat çok uzun süredir yanıt alamayan birçok kişiyle karşılaşabilirsiniz.

      Eğer hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız bir siteye üye olmadan önce ismini mutlaka Google’da aratın ve bulduğunuz sonuçları göz önünde bulundurun. Sitede bulunan şartlar bölümünü iyi okuyun ve kesinlikle siteden ödeme almadan siteye yatırım yapmayın!http://parakazanmayeri.tr.gg/Scam-nedir-f-.htm
End
Email:***@hotmail.com
Posted By:***@hotmail.com Email Verified
Account Email Address Verified     Disclaimer     Report Abuse
Trending News
Most Viewed
Top Daily NewsLike PRLog?
9K2K1K
Click to Share